TARİHÇE
DUMANLAR METAL İstanbul Avcılar bölgesinde kurulmuş olup, Türkiye’nin atık metal ve geri kazanımı mümkün ürünlerin ihtiyacını karşılamak adına 2000 yılında faaliyete başlayıp Kısa zamanda Otomotiv, inşaat , ağır Sanayi, reklam ve iç pazarlama tesisleri sektörlerindeki müşterilerinin değişik taleplerini karşılayabilecek uzmanlık düzeyine ulaşmıştır.

Dumanlar Metal , İstanbul’da avcılarda kurulu Merkez Şubesi 2500 m2 alanlı tesisi ,İstanbul Hadımköy de 1500 m2 alana kurulu 2. Şubesi ve Bayrampaşada faaliyet gösteren 3. Şubesi ile birlikte büyüyen ve bu doğrultuda deneyim ve tecrübelerini aktararak gelişen bir aile şirketidir. Dumanlar Metal daha önce Şirket Kurucularında Veli DUMAN tarafından 1985 yılında Duman Ticaret olarak Bayrampaşada dönüşüm sektörüne ve geri kazanım bilincine ilk adımını atmıştır.

Firmamız marka tecil altında belgesini almış bir firmadır.

Firmamız yılda 20.000 ton hurda metal işleme kapasitesine sahiptir. Gelecekte 100.000 ton kapasiteye ulaşma hedefindedir. Firmamızda demir-çelik, bakır, sarı, alüminyum, krom, nikel, kağıt vb. ürünlerin işlenmesini sağlanmaktadır.

Yüksek iş hacimleri ile çalışmayı hedefleyen DM, bir taraftan kendi iç süreçlerini kurumsal bir yapıda gerçekleştirirken, diğer taraftan işin kurum sınırları dışına taşan kısmınında gerekli lisans belgelerin alınması suretiyle hurda ürünlerin toplama-ayırma ve geri kazanımını sürdürmek ve sürekliliğini sağlamayı amaçlamıştır.

Faaliyet Alanı: atık ürün çıkaran tesisler
Hizmet Verdiği Sektörler : geri kazanım ve bertaraf tesisleri
Bölümler : metal-ambalaj-tehlikeli atık-çöp taşıma-imha
 
 
DUMANLAR METAL GERİ DÖNÜŞÜM SAN.TİÇ.LTD.ŞTİ